Sürdürülebilirlik

KoçDigital Sürdürülebilirlik Çözümleri

İşletmelere enerji tüketimlerini etkili bir şekilde yönetmeleri için sofistike enerji izleme ve analiz sistemlerimiz ile gerçek zamanlı veriler sağlayarak enerji kullanımını görünür kılıyor ve işletmeleri enerji koruma konusunda yönlendiriyoruz.

Geniş Enerji İzleme yelpazemiz, işletmelerin çeşitlilik gösteren enerji yönetimi ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Gelişmiş teknoloji ile donatılan çözümlerimiz, elektrik, su, gaz tüketimini detaylı bir şekilde izleyerek, işletmelere veri odaklı kararlar alabilmeleri için kritik bilgiler sunar, böylece enerji tasarrufu ve sürdürülebilirlik sağlanır. Sürdürülebilirlik projelerinde ihtiyaç duyulan enerji ve doğal kaynaklara dair veri toplama ihtiyacının Platform360 Enerji İzleme Çözümü ile standardize edilmesi sağlanır.

Enerji İzleme Nedir?

Enerji izleme, işletmeler için operasyonel maliyet optimizasyonunun kritik bir unsuru olan birkaç önemli zorluğu ele alır. Şirketler genellikle kontrolsüz enerji tüketimi, yanlış ürün temelli enerji raporlama ve sistem güvenilirliği sorunlarıyla karşı karşıya kalır. Çözümlerimizle enerji tüketimlerini doğru bir şekilde izleyerek, işletmelerde aşırı enerji kullanımını azaltabilir, enerji raporları oluşturabilir ve sistem anomalilerini hızla tespit ederek güvenilirliği artırabilirsiniz.

Enerji İzleme ve Yönetim platformu, somut iş sonuçları elde etmek için kapsamlı bir çözüm sunar:
* Veri Toplama: Enerji tüketim verilerini anlamanıza yardımcı olmak için özelleştirilmiş donanım kullanıyoruz. Çözümümüz, enerji ölçerlerini entegre etmek suretiyle enerji veri toplama sürecini basitleştirmesine olanak tanır.
* Veri İşleme: Sistemimiz veriyi gerçek zamanlı olarak işler ve anında alarm veya olayları tespit eder ve çözer. Bu özellik, müşterilerimiz için kritik öneme sahip olmuş ve anlık veriyi analiz etmelerine olanak tanımıştır.
* Kullanıcı Tanımlı Arayüzler: Kullanıcılar, en önemli verileri görselleştirmek için gösterge panellerini özelleştirebilir ve raporlar oluşturabilirler. Bir müşterimiz enerjisini izlediği her şube için ayrı gösterge panosu hazırlamış ve bunları şubeleri karşılaştırmada efektif olarak kullanabilmiştir.

Öne Çıkan Müşteri Hikayeleri

Koç Holding'in Öncülük Ettiği Orman Yangınlarıyla Mücadele Projemiz "FireAId", Davos Zirvesi'nde Dünyaya Örnek Gösterildi
Tarım ve Orman Bakanlığı ile iş birliği içerisinde geliştirerek Dünya Ekonomik Forumu (WEF) bünyesinde paylaşımına öncülük ettiğimiz yapay zekâ temelli projemiz FireAId, WEF tarafından Ocak 2023’te düzenlenen Davos Zirvesi’nde yayınlanan özel bir raporda dünya geneline örnek uygulama olarak gösterildi.
Tat Gıda Akıllı Su Kuyuları Projesi
Tat Elektrik tüketiminde %15'lik azalma sağlandı.

Sizi arayabilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz.

KoçDigital'in kurumlara değer yaratan çözümleri ile tanışın!

Şirketimize ileteceğiniz her türlü talep, şikayet ve önerilerin değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması ile izin vermiş olmanız halinde tarafınıza ticari elektronik ileti gönderilmesi amacıyla kişisel verilerinizin işlenmesine yönelik detaylı bilgilere Müşteri Aydınlatma Metni üzerinden erişebilirsiniz. Bize iletmiş olduğunuz talep veya şikayetinizde aşağıda sıralanan özel nitelikli kişisel verilerin yer almadığından emin olmanızı rica ederiz: ırk, etnik köken, siyasi düşünce, felsefi inanç, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler, biyometrik ve genetik veriler.

×