Görüntü İşleme ile Üretim Hattı ve Ürün Kalite Kontrolü

Görüntü işleme, dijital görüntülerin analiz edilmesi ve işlenmesiyle ilgilenen bir yapay zekâ alanıdır.

Görüntü İşleme ile Üretim Hattı ve Ürün Kalite Kontrolü

Görüntü işleme, dijital görüntülerin analiz edilmesi ve işlenmesiyle ilgilenen bir yapay zekâ alanıdır. Görüntü işleme teknolojileri, verilerin hızlı ve doğru bir şekilde analiz edilmesini ve iş süreçlerinin optimize edilmesine sağlayarak daha verimli sonuçların elde edilmesini mümkün kılmaktadır.

Görüntü işleme ve bilgisayarlı görü tekniklerinin üretim ve kalite kontrol süreçleri ile entegrasyonu üretim süreçlerinde defekt tespiti, kalite denetimi, boyutsal ölçüm, nesne takibi, gerçek zamanlı izleme, montaj doğrulama, OCR ve süreç optimizasyonu gibi alanlarda faydalar sağlamaktadır. Görüntü işleme ve bilgisayarlı görü teknikleri ile üretim ve kalite kontrol süreçlerini otomatize ederek gerçek-zamanlı, takip edilebilir ve veri odaklı kararlar alınmasına fayda sağlamaktayız.

KoçDigital olarak sunduğumuz görüntü işleme çözümleri verimlilik artışı, maliyet azaltma, ürün kalitesinin iyileştirilmesi ve standartlara uyum gibi önemli gereksinimleri karşılamaktadır. Yapay zekâ tabanlı teknolojilerimiz, üretim ve kalite kontrol süreçlerinde genel performansı artırırken müşteri memnuniyetini de yükseltmektedir.

Neden KoçDigital Görüntü İşleme Çözümleri?

KoçDigital üretim ve kalite kontrolü çözümleri ile üreticileri, ürünlerin üretim hattından geçiş anından itibaren desteklemektedir. Bugüne kadar birbirinden farklı alanlarda üretim yapan üreticilere yapay zekâ ve endüstriyel nesnelerin interneti hizmeti sağlayan KoçDigital bu alanda yenilikçi çözümleri ile fark yaratmaya ve çözüm portföyünü genişletmeye devam etmektedir.

Araç Konfigürasyon Kontrolü
Üretim hattından geçiş esnasında günde 10 binin üzerinde araç parçasının birleştirme sonrası kalite kontrolünü parça başına bir saniyeden kısa süre içerisinde gerçekleştiren sistem günde 500 aracın üretim sürecinde operatörleri destekleyen bir karar destek mekanizması oluşturarak hataların minimize edilmesini sağlamakta ve kontrol süreçlerini hızlandırmaktadır.

Gizli Hasar Tespiti
Üretim hattındaki ürünlerin dış ambalajlarının sahip olduğu hata çeşitlerinin tespit edilebilmesine yönelik olarak geliştirdiğimiz çözüm ile yüksek çözünürlüklü görüntüleri işleyerek insan gözü ile tespiti zor olan hasarların tespit edilmesi ve sınıflandırılması sağlanmaktadır.

Ürün Kalite Denetimi
KoçDigital, TV ekran kalite kontrol sistemini hayata geçirerek iki hattan üretimi gerçekleştirilen dört marka, on üç kasa ve altı boy televizyonun kalite denetimini yapmak üzere kameralar, elektrostatik perdeler ve karanlık dolaplar ile bir sistem hayata geçirerek ışık hüzmesi ve gölgeleme gibi kalite sorunlarına sahip televizyonların, müşterilere gönderilmesinin engellenmesi sorununu ele almıştır.

Sizi arayabilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz.

KoçDigital'in kurumlara değer yaratan çözümleri ile tanışın!

Şirketimize ileteceğiniz her türlü talep, şikayet ve önerilerin değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması ile izin vermiş olmanız halinde tarafınıza ticari elektronik ileti gönderilmesi amacıyla kişisel verilerinizin işlenmesine yönelik detaylı bilgilere Müşteri Aydınlatma Metni üzerinden erişebilirsiniz. Bize iletmiş olduğunuz talep veya şikayetinizde aşağıda sıralanan özel nitelikli kişisel verilerin yer almadığından emin olmanızı rica ederiz: ırk, etnik köken, siyasi düşünce, felsefi inanç, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler, biyometrik ve genetik veriler.

×