Müşteri Kayıp Tahminleme ve Çapraz Satış

Son yıllarda veri madenciliği & veri analizinin yanı sıra büyük verinin de kullanılarak analitik modellerin kurulması, müşteri kayıplarının önceden tahmin edilebilmesini sağlamaktadır.

Müşteri Kayıp Tahminleme ve Çapraz Satış nedir?

Günümüzün hızla değişen dünyasında, müşteriler her sektörde birçok farklı hizmet sağlayıcı/ürün alternatifiyle karşı karşıya bulunmakta ve bu durum, müşterisi oldukları mevcut firmayı bırakıp başka bir seçeneğe geçmelerine veya değişen ihtiyaçları sebebi ile artık o ürünü/hizmeti almayı tamamen bırakmalarına sebep olmaktadır.
Son yıllarda veri madenciliği & veri analizinin yanı sıra büyük verinin de kullanılarak analitik modellerin kurulması, müşteri kayıplarının önceden tahmin edilebilmesini sağlamaktadır. Bu tip yapıların analitik modeller ile kurulması, sistemin yeniliklere açık ve müşteri hareketlerinden ‘öğrenebilen’ bir yapı olmasını sağlamakta ve böylece şirketlerin en büyük sorunlarından biri olan müşteriyi elde tutma ve son kullanıcı deneyimini iyileştirebilme alanlarında büyük bir destek sağlamaktadır. Bu çalışmalara ek olarak sistemin upsell ve cross sell alanlarında da veriyi analiz ederek çözümler sunması, ciro artışına katkıda bulunmaktadır.

Neden Dijital Tedarik Zinciri?

Makine öğrenmesini baz alan churn prediction modeli,çözümümüzün ana bileşenini oluşturmaktadır.
Upsell ve cross sel modüllerinde kullanılan müşteri mikro segmentleri ile,müşterilerinizin alış-veriş süresi,sıklığı ve segmenti gibi verileri kullanılarak detaylı personalarının çıkarılması ve müşterilerin daha yakından tanınması hedeflenir.
Analitik modellerin çıktılarına göre müşteri personalarına uygun üst segment ürün önerilerinin geliştirilmesi hedeflenir.
Müşteri alış-veriş alışkanlıklarına göre analitik modellerle destekli çapraz satış önerilerinin geliştirilmesi hedeflenir.
Proje çıktılarının dashboardlar ile görselleştirilerek çalışanlar için otomatize süreçlerin tasarlanması ve sahaya yaygınlastırma deteğinin verilmesi hedeflenir.
İleri analitik ve uygun yazılım araçlarının oluşturulmasının yanı sıra iş sahipleri ile bunun organizasyon içerisinde hayata geçirilmesi için uzman danışmanlarımızla destek oluyoruz.

Sizi arayabilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz.

KoçDigital'in kurumlara değer yaratan çözümleri ile tanışın!

Şirketimize ileteceğiniz her türlü talep, şikayet ve önerilerin değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması ile izin vermiş olmanız halinde tarafınıza ticari elektronik ileti gönderilmesi amacıyla kişisel verilerinizin işlenmesine yönelik detaylı bilgilere Müşteri Aydınlatma Metni üzerinden erişebilirsiniz. Bize iletmiş olduğunuz talep veya şikayetinizde aşağıda sıralanan özel nitelikli kişisel verilerin yer almadığından emin olmanızı rica ederiz: ırk, etnik köken, siyasi düşünce, felsefi inanç, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler, biyometrik ve genetik veriler.

×