Video Analitik Sosyal Mesafe ve Maske Tespiti Çözümü

Video Analitik ile çalışma ortamında sosyal mesafe ve maske kullanımı yakından takip edin.

Problem

Tüm dünyada yayılan Covid-19 pandemisi ve ilerde oluşabilecek diğer pandemiler için salgının kurumlar içerisinde yayılması iş gücü kaybına ve fabrikalarda duruşlara sebep oluyor.

Etrafa asılan uyarı levhaları ve dağıtılan kurallar olsa bile sürekli aktif şekilde çalışan sistemler olmadığı sürece bu kurallara uyum düşük seviyelerde gerçekleşiyor.

Ana odak olarak kişiler arasındaki sosyal mesafenin korunması, özellikle ortak kullanım alanlarında maske kullanımının sürekli takip edilmesi ve yine ortak alanlar için belli kalabalık seviyesinin üzerine çıkıldığında uyarı verilmesine ihtiyaç duyuluyor

Çözüm

Video analitik teknoloji kullanarak oluşturduğumuz Vision+ çözümümüz ile diğer görüntü işleme senaryolarının yanı sıra Covid-19 kapsamında sosyal mesafe ve maske kullanımını yapay zekâ algoritmaları kullanarak takip edebiliyoruz.

Sosyal mesafe tespiti için kişiler arasındaki mesafeyi ölçerek pandemi için gerekli minimum uzaklıkla kıyaslayarak ve zaman ölçümü ile ihlal durumlarını tespit edebiliyor ve alan içerisinde ışıklı, sesli ve ekranlar üzerinden görüntülü uyarı verebiliyoruz.

Aynı şekilde maske senaryomuz da gerçek zamanlı olarak çalışarak çalışanları uyarıyor. Aynı kamera üzerinde sosyal mesafe ve maske algoritmaları paralel olarak çalıştırılabiliyor.

Özellikleri

01Sosyal Mesafe Tespiti

2 veya daha fazla kişi arasındaki mesafe ölçülerek sosyal mesafe ihlali tespit edilir.

02Maske Tespiti

Görüntüde bulunan yüzler için maske kullanıp kullanmadıkları veya doğru şekilde maske takılıp takılmadığı tespit edilir.

Faydalar

İzolasyon Sağlanması

    Şirket içerisinde kişilerin izolasyonu sağlanarak potansiyel bir hastalığın yayılmasının önüne geçiliyor.

Gerçek Zamanlı ve Erken Uyarı

    Şirket içerisinde kişilerin izolasyonu sağlanarak potansiyel bir hastalığın yayılmasının önüne geçiliyor.

Sizi arayabilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz.

KoçDigital'in kurumlara değer yaratan çözümleri ile tanışın!

Şirketimize ileteceğiniz her türlü talep, şikayet ve önerilerin değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması ile izin vermiş olmanız halinde tarafınıza ticari elektronik ileti gönderilmesi amacıyla kişisel verilerinizin işlenmesine yönelik detaylı bilgilere Müşteri Aydınlatma Metni üzerinden erişebilirsiniz. Bize iletmiş olduğunuz talep veya şikayetinizde aşağıda sıralanan özel nitelikli kişisel verilerin yer almadığından emin olmanızı rica ederiz: ırk, etnik köken, siyasi düşünce, felsefi inanç, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler, biyometrik ve genetik veriler.

×